Prelegenci
Asko Takala
Asko Takala
Od 1979 roku partnerzy otrzymali 31 pierwszych nagród (i 23 inne wyróżnienia) w krajowych i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Biuro jest uważane za jedno z wiodących w różnych dziedzinach architektury mieszkaniowej w Finlandii.
Od samego początku biuro koncentrowało się na wykorzystaniu drewna. Wśród najczęściej publikowanych na arenie międzynarodowej budynków znajdują się projekty związane z drewnem, takie jak Juvakoti Old People's Home w Juva 1991, Karviaistie Special School w Helsinkach 2001, Ekoviikki Ecological Housing w Helsinkach 2000-2004, Lilla Åleryd Housing w Linköping, Szwecja 2004 i Villa Tervas, mały prywatny dom w Kajaani 2017.
Inne ważne prace biura to Meritullinkatu Housing w Helsinkach 1996, Hämeenkatu 31 Housing w Tampere 2007, Harjunkulma Housing w Jyväskylä 2014, Kotisatama Senior Co-housing w Helsinkach 2015, Kampin Helmi Senior Housing w Helsinkach 2016, Myllypuro Senior Center (przekształcenie starego szpitala) w Helsinkach 2021 oraz budynek laboratoryjny dla Fińskiego Instytutu Zdrowia i Opieki Społecznej w Helsinkach 2021.
Takala został mianowany prezesem Fińskiego Stowarzyszenia Architektów (SAFA) od 2023 roku. Był także przewodniczącym Stowarzyszenia Fińskich Biur Architektów (ATL) w latach 2010-2013 oraz przewodniczącym Archinfo, Centrum Informacji o Fińskiej Architekturze w latach 2014-2020. Był także członkiem kilku krajowych i międzynarodowych konkursów architektonicznych. W latach 2023 i 2024 Takala był członkiem jury Finnish Wood Award.
Fotografka: Katja Tähjä
Mateusz Mastalski
Mateusz Mastalski
Od 2008 roku mieszka na stałe w Kopenhadze, gdzie od 2014 roku jest członkiem zespołu Henning Larsen, pełniąc obecnie role Design Directora.
Specjalizuje się w konkursach architektonicznych, masterplanach oraz projektach dużych obiektów użyteczności publicznej. W swoim portfolio ma m.in projekt zagospodarowania terenów Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, transformacje 21 km autostrady North-South Corridor w przestrzenie publiczne w Singapurze oraz społeczną dzielnicę Fælledby w Kopenhadze.
Wielokrotny tutor na warsztatach takich jak InDeSem, CanActions czy OSSA oraz prowadzący masterclass na École Nationale Supérieure d'Architecture w Marsylii. Gościnny krytyk na Uniwersytecie w Lund oraz Akademii Królewskiej w Kopenhadze. Współpracował z czasopismami branżowymi, w tym A10 oraz Architektura i Biznes.
Jacek Zart
Jacek Zart
Bogate doświadczenie zdobył i pogłębia je nadal, prowadząc od 25 lat firmę POZELM, której główny zakres działań od początku swojego istnienia skupia się na systemach inteligentnych budynków. Członek Stowarzyszenia KNX Polska.